Разлика помеѓу преработките на „Технологија и применети науки“

нема опис на уредувањето
(New page: == Електротехника ==)
 
== Електротехника ==
elektronikata e edna od mnogute naucni disciplini i se zanimava so proucuvane na elektronski elementi nivni karakteristiki tocni vrednosti
Анонимен корисник